В українця за три години вкрали всі гроші з карти і «повісили» кредит

У жителя Кривого Рогу нещодавно вкрали гроші з банківської картки, заблокувавши СІМ-карту без відома жертви. Про цей випадок розповів Костянтин Кукса в Facebook.

“Хочу вас попередити, застерегти! Зі мною сталася біда. 4 липня о 17:51 прийшла СМС від “Київстару”, що виконується заміна СІМ-карти і після цього мій номер був відключений повністю. За три години часу, поки додзвонився до оператора, щоб заблокувати СІМ та свої рахунки в банках, шахраї встигли перевипустити СІМ-карту”, – написав чоловік.

За лічені години шахраї “повісили” на чоловіка онлайн-кредит на 10 тисяч гривень терміном на 14 днів і зняли з його кредитної картки 12 900 грн.

“Подав заяву в поліцію, кіберполіцію, Національний банк. На сьогодні від них жодних дій не зроблено!” – розповів Костянтин і закликав всіх прив’язувати свої СІМ-карти до паспорта у відділенні мобільних операторів, так шахраї без вашої особистої присутності та оригіналу паспорта віддалено не зможуть перевипустити СІМку.

Цікаво, що при заміні СІМ-карти приходить повідомлення з кодом, який клієнт повинен показати на телефоні оператору. Тільки після цього відбувається заміна. А якщо пройшла заміна без коду, значить шахрай знав ваш PUK-код або номери, з якими ви часто спілкувалися. Сам Костянтин та інші користувачі припускають, що у шахраїв є “свої люди” в штатах мобільних операторів України.

Нагадаємо, раніше експерти попередили про небезпечні повідомлення від банку, і пояснили, що потрібно знати, щоб не втратити гроші.

Джерело: https://www.rbc.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *