На території Городищенської територіальної громади водоскидна споруда потребує негайного втручання

Серед 70 гідроспоруд, які знаходяться на території Городищенської територіальної громади,

деякі потребують аварійно-відновлювальних робіт. Повідомляє Городищенська міська рада.

Реагуючи на звернення жителів міста Городище щодо можливого виникнення надзвичайної ситуації на р. Вільшанці, що протікає в межах міста, виконавчим комітетом Городищенської міської ради за участю представників депутатського корпусу та громадськості проведено обстеження території прибережної захисної смуги річки, гідротехнічну споруду №1 – «Шлюз-регулятор «Біля колишнього пивзаводу» на р. Вільшанка» та гідротехнічну споруду №1 «Водоскидна споруда «Зарічна гребля»», що регулює рівень води в загальнозоологічному заказнику місцевого значення «Заріччя».

Встановлено, остання перебуває в аварійному стані й потребує негайного проведення ремонтних робіт. По даній гідротехнічній споруді пролягає автодорога місцевого значення, яка сполучає північно-східну околицю міста з центром.

Із метою вирішення даної ситуації, отримання експертного висновку щодо стану вищезазначеної гідротехнічної споруди та розроблення плану заходів з реконструкції, виконавчим комітетом направлено офіційні листи до Регіонального офісу водних ресурсів у Черкаській області та управління екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації.

З’ясувалося, що загальнозоологічний заказник місцевого значення «Заріччя» оголошено рішенням Черкаської обласної ради від 26.06.2009 № 27-10/V «Про території та об’єкти природно-заповідного фонду області» в м. Городище на площі 27,0 га. Згідно зі ст. 94 Водного кодексу України, тут заборонено здійснювати будь-яку діяльність, що суперечить їх цільовому призначенню.

Відповідно до статті 42 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», на об’єктах природно-заповідного фонду, де не створені спеціальні наукові підрозділи, дослідження організовуються природними заповідниками, біосферними заповідниками, національними природними парками, ботанічними садами та дендрологічними парками загальнодержавними значення, розташованими у цих регіонах. На території Черкаської області такими установами є Національний дендрологічний парк «Софіївка» НАН України та навчально-науковий центр «Інститут біології та медицини» Канівського природного заповідника Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

Враховуючи зазначене, підготовлено та направлено офіційні листи до цих установ із пропозицією долучитися відповідним науковцям для надання наукових обґрунтувань щодо впливу запланованої діяльності з реконструкції гідротехнічної споруди на стан об’єкта природно-заповідного фонду.

Джерело: https://gormrada.gov.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *