На різке зростання машинобудування очікують промисловці Черкащини

Значне пожвавлення у розвитку вітчизняного машинобудування прогнозують у промислових колах області. Привід до оптимізму – закон, ухвалений ВРУ, який передбачає захист українських виробників від іноземних.

Верховна Рада ухвалила закон, що створює передумови для сталого розвитку та модернізації української промисловості, що передбачає встановлення вимог локалізації під час закупівель продукції машинобудування. Черкаські машинобудівники впевнені у тому, що з наступного року отримають державний захист від іноземних виробників. Суть давно очікуваних преференцій полягає у тому, що усі іноземні товари цієї галузі із країн, які не уклали угоди з Україною про доступ до держзакупівель, щонайменше почнуть збирати із комплектуючих уже всередині України.

За підрахунками спеціалістів, введення новацій дозволить створити додатково до 60 тисяч робочих місць, тим самим, наповнивши місцеві бюджети та розвинувши усі напрямки діяльності подібних підприємств. І ми сподіваємось, що це перший крок до розбудови машинобудівної галузі Черкащини.

– Цей законопроект чекали дуже багато років – і бізнес, і економіка країни в цілому. Він  сприятиме розвитку виробництва і загалом в Україні, і на Черкащині, зокрема. Із наступного року, кожна партія техніки, яку купує державне або комунальне підприємство, повинна містити  у собі певну частку (10-40%) сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей, складових частин і комплектуючих виробів, робіт, послуг та інших складових саме вітчизняного виробництва. Це стосується  предмета закупівлі, вартість якого дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень. Такі зміни у процедуру закупівель вносяться на 10 років.  Йдеться про  закупівлю міського пасажирського транспорту, залізничного транспорту, комунальної техніки, енергетичного та аерокосмічного машинобудування (літаки, супутники). Іншими словами, якщо держава або комунальне підприємство купуватиме обладнання іноземного виробництва, то компанія-виробник повинна – на певний відсоток –  здійснити складання, купити запчастини або замовити роботи в українського виробника, – пояснює Голова Регіональної ради підприємців в Черкаській області Олександр Турченяк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *