На Черкащині з’явилось перше в Україні електронне інформаційне табло

Перше в Україні електронне інформаційне табло, що живиться від альтернативних джерел енергії, запрацювало на Черкащині. Воно знаходиться на в’їзді в область з боку Київщини.

Перше в Україні електронне інформаційне табло, що живиться від альтернативних джерел енергії встановлене на дорозі Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя – Маріуполь на кордоні черкащини з Київщиною.

На екрані табло цілодобово  висвітлюється корисна інформація для водіїв.

– Нове автономне електронне інформаційне табло – пілотний проєкт в Україні. Його живлення здійснюється від сонячної електростанції. Окрім того, це перше в Черкаській області електронне табло на автодорогах. Встановлене дорожнє табло за якістю зображення не поступається аналогічним, але споживає у 7 разів менше електроенергії, ресурс його роботи розрахований не менше як на 15 років. Застосування енергоощадних технологій дозволяє використовувати сонячну енергію замість звичайної, – повідомив журналістам City News керівник Служби автомобільних доріг (САД) у Черкаській області Олег Діденко.

Також він поінформував, що процес виведення інформації на дорожнє табло здійснюється Службою автомобільних доріг у Черкаській області.

Для цього розробили спеціальне програмне забезпечення. Відтак диспетчер САД може оперативно інформувати учасників дорожнього руху про дорожні умови та обмеження, небезпечні погодні явища (ожеледицю чи опади), дозволену швидкість, дорожні затори чи ДТП, температуру повітря та стан дорожнього покриття.

Інтерактивний дорожній знак дозволяє виводити будь-яку графічну чи текстову інформацію. Наразі електронне інформаційне табло працює у тестовому режимі.

Вироблене табло австрійською фірмою «Swarco», яка є світовим лідером у цій галузі. Встановлено воно на сталевій опорі на висоті 7,5 метрів. Його розміри 5 метрів на 2,5 метри, що дозволяє водіям легко сприймати виведену на табло інформацію.

Окрім цього, в Черкаській області встановлено 18 камер відеоспостереження на державних автодорогах, а саме: М-05 Київ – Одеса та М-30 Стрий – Умань – Дніпро – Ізварине.

Камери працюють в онлайн режимі, вони розміщені на небезпечних ділянках доріг, спусках і підйомах та поворотах. Це дозволяє оперативно контролювати та реагувати на ситуації, які виникають на дорогах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *