Куди сховатись черкащанам, якщо раптом почнуть бомбити?

У Черкасах  на обліку перебуває 92 захисні споруди цивільного захисту. Проте майже всі  вони розташовані в промислових зонах та відповідно до Кодексу цивільного захисту України призначені для укриття саме працівників цих підприємств.

Місця для решти черкащан там не буде. Де ж сховатись від бомб?

Як повідомив сайт Черкаської міської ради, місто має 30 споруд, які можна вважати бомбосховищам.

Для укриття населення відповідно до Кодексу цивільного захисту України та рекомендацій ДСНС в місті Черкаси визначено 30 споруд подвійного призначення, які нині використовують за основними функціональними призначеннями.

Утім, при загрозі виникнення надзвичайної ситуації вони можуть слугувати укриттям для тимчасового перебування цивільного населення міста.

Йдеться про різні підземні паркінги, цокольні поверхи торгівельних центрів тощо.

Перелік споруд подвійного призначення, які зараховані до фонду захисних споруд цивільного захисту міста Черкаси опубліковано на сайті Черкаської міської ради .

На сьогодні в місті Черкаси на обліку перебуває 92 захисні споруди цивільного захисту (41 одиниця державної форми власності, 5 одиниць управління забезпечення реалізації повноважень у Черкаській області Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях, 38 одиниць приватної форми власності, 4 одиниці комунальної форми власності та 4 одиниці колективної форми власності).


За інформацією, наданою Черкаським районним управлінням Головного управління ДСНС України у Черкаській області, за результатами попередніх перевірок, із 92 захисних споруд цивільного захисту у місті до використання за призначенням:

«ГОТОВІ»        23 (25%);
«ОБМЕЖЕНО ГОТОВІ»     35 (38%);
«НЕ ГОТОВІ»       34 (37%).

 Переважна більшість споруд були збудовані та введені в експлуатацію у кінці 60-х – на початку 80-х років минулого століття. Здебільшого вони розташовані в промислових зонах та відповідно до Кодексу цивільного захисту України призначені для укриття саме працівників цих підприємств. Кожна із захисних споруд має свого власника (балансоутримувача), який відповідає за технічний стан та збереження споруди

«У разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації відповідного рівня усі служби цивільного захисту міста діють відповідно до розроблених міською владою Планів реагування та Плану евакуації населення міста», – розповів начальник управління цивільного захисту Володимир Лобода.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *