Світлу пам’ять Героїв Небесної Сотні вшанували черкаські депутати від ЄС

Покладанням квітів до пам’ятника Героям Небесної Сотні і хвилиною мовчання депутати Черкаської міськради фракції «Європейська солідарність» вшанували світлу пам’ять про найкращих синів і доньок України. Своє життя вони віддали за свободу і демократію України під час Революції Гідності.

– Сьогодні ми вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні! Це 107 патріотів різного віку і національності, яких об’єднала віра у європейське, демократичне майбутнє вільної України, яку кожний з них любив усім серцем і не задумуючись віддав за неї своє життя. Бо Свобода і Гідність для них була понад усе. Серед них семеро – це наші земляки. І ми, ті, чиє життя і свободу вони захистили, заплативши найвищу ціну, маємо нести у своїх серцях живий вогонь пам’яті про них і їхній безсмертний подвиг. На жаль важкі часи тривають. Підступний ворог веде війну на знищення України, у ході якої вже загинули тисячі українських солдат, десятки тисяч мирних жителів. І нині ми повинні об’єднатись, як у 2014 році і захистити свою Вітчизну. Це наша відповідальність перед Героями Небесної сотні, нашими дітьми і майбутніми поколіннями українців, які, щиро вірю, народяться у вільній європейській Україні. Слава Україні і її Героям! Ми Вас пам’ятаємо, – прокоментувала депутат Черкаської міськради фракції «Європейська солідарність» Інна Бандура.

***

У дні найзапеклішого протистояння на майдані злочинний режим Януковича спільно з спецслужбами РФ, усвідомлюючи свій провал, влаштували криваву помсту, розстрілявши 107 громадських активістів. Закриваючись від куль убивць фанерними щитами, майданівці, спливаючи кров’ю рятували своїх поранених товаришів, виносячи їх  з під обстрілу.

Серед Героїв Небесної Сотні були успішні підприємці, журналісти, студенти й пенсіонери. Найстаршому – Іванові Наконечному виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарові Войтовичу лише 17.

Серед Героїв Небесної Сотні – семеро черкащан:

Горошишин Максим Максимович. Народився 14 квітня 1989, в с. Басань, Пологівський район, Запорізька область, проживав в с. Грушківка Кам’янського району на Черкащині. Похований у рідному селі. Загинув 18 лютого 2014 року під час сутичок на Інститутській вулиці поблизу урядового кварталу. Отруївся газом від гранати. Помер у лікарні.

Сергієнко Василь Миколайович. Народився 23 квітня 1956, в м. Корсунь-Шевченківський, український журналіст, поет, соціолог, громадський діяч. Невідомі проникли у двір будинку, де жив Сергієнко, де побили та викрали його власника. Наступного дня тіло Сергія було знайдено за 15 км від міста у Виграївському лісі з кайданками на руках та слідами жорстоких катувань. Помер 4 квітня 2014. Похований у Корсунь-Шевченківському на Черкащині.

Смоленський Віталій Віталійович. Народився 5 жовтня 1984, в с. Фурманка, Уманський район, Черкаська область. Жив та працював у Києві. У нього залишилось двоє маленьких дітей. Загинув 20 лютого 2014 року на подвір’ї біля Михайлівського собору. Похований у рідному селі.

Пасхалін Юрій Олександрович. Народився 18 січня 1984, в с. Носачів, Смілянський район, Черкаська область. Закінчив школу у Смілі. Був вихованцем школи олімпійського резерву в Харкові, займався штангою. Отримав три вогнепальні поранення в спину та одне пневматичне поранення, першу допомогу було надано в Будинку профспілок. Після підпалу будинку його евакуювали до 18-ї лікарні на бульварі Тараса Шевченка, проте врятувати його не вдалося. Загинув 19 лютого 2014 року. Похований у рідному селі.

Чернець Віктор Григорович. Народився 27 травня 1977, в с. Подібна, Маньківський район, Черкаська область. Мав двох дітей. На трасі Одеса — Київ жителями Маньківки й Умані біля села Подібна був встановлений блок-пост на дорозі, аби перешкодити «тітушкам» та спецпризначенцям дістатися до столиці. Водій невстановленого джипа, який пробивав дорогу внутрішнім військам, на шаленій швидкості 19 лютого на смерть збив 37-річного мешканця села Подібна.

Паращук Юрій Григорович. Народився 1 липня 1966, в м. Тальне, Черкаська обл. Мав сина від першого шлюбу та дві прийомні доньки. На час подій Євромайдану працював столяром у Харкові. Убитий 20 лютого 2014 року від пострілу з даху на Інститутській вулиці. Похований у Тальному.

Саєнко Андрій Степанович. Народився 26 жовтня 1962 в м .Сміла, Черкаська область, афганець, громадський активіст, підприємець. Був бійцем Сьомої сотні Самооборони. Загинув 20 лютого 2014 року від кулі снайпера. Похований на Інтернаціональному кладовищі у м. Фастів.

Герої не вмирають!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *