У Черкасах на свято Колодія ліпили вареники для Захисників

Майже 12 000 штук вареників для захисників України власноруч виліпили сьогодні працівники соціальної сфери та профтехосвіти міста. Таку доброчинну акцію вони зробили в рамках українського свята Колодія, котре в Україні святкують за тиждень перед Великим постом.

Зініціювала цей проект заступниця Черкаського міського голови Марина Гаркава. А втілити допоміг колектив Черкаського вищого професійного училища, які взяли на себе технічну підготовку і на базі якого куховарили.

Насамперед Марина Олександрівна розповіла присутнім, що в Україні ще з часів Трипільської культури відзначали праслов’янське свято Колодія або Масницю, на честь весняного пробудження природи. І головною стравою цього тижня є не млинці, а вареники, бо як казали запорізькі козаки, «на Колодія і турки вареники їдять».

«В сьогоднішніх реаліях для кого ж готувати смачні вареники, як не для захисників України? – зауважила Марина Гаркава. – І саме в нашій єдності полягає наша велика сила, яку ми хочемо передати воїнам. Гуртом, з позитивною енергетикою рук, думок і сердець ми зробимо їм смачне вітання. Творимо з любов’ю, повагою і шаною до наших військових. Дякую всім, хто долучився до такої доброї і необхідної справи».

На 10 робочих місцях пліч-о-пліч працювали майже сотня викладачів і учнів закладів профтехосвіти міста, прилеглих шкіл, працівників департаменту соціальної політики та комунальних закладів соціальної сфери. Працювали весело, із жартами та українськими піснями, – як і має бути на таке свято.

«Наші захисники попросили вареники з картоплею. Тому начинка – картопля, підсмачена маслом і цибулею. А головне – наша любов і добрі побажання воїнам, – розповідає в.о.директора Черкаського вищого професійного училища Ірина Березань. – За 6 замісів загалом повинні виготовити 12 000 вареників. Борошно і начинка для цього є. Наш директор Сергій Воронов теж зараз захищає Україну на передовій. І своєю працею ми передаємо вітання йому та побратимам».

Вареники варили тут же, на кухні училища і відправляли пораненим бійцям. Частину розвезуть сьогодні, частину – завтра.

«Колектив нашого закладу разом із вихованцями бере участь у багатьох заходах для підтримки воїнів і волонтерів: шиємо, плетемо сітки, виготовляємо окопні свічки, робимо все, чим тільки можна допомогти. А тепер ліпимо вареники, аби у свято Колодія передати захисникам тепло наших сердець. Хочеться, щоби їм було добре, і вони скуштували ці вареники любові», – говорить директорка Центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю «Жага життя» Наталія Воронкіна.

Разом із жінками ліпили вареники для захисників і юнаки, учні автодорожнього ліцею.

«Я взагалі вперше у житі готую вареники, проте у мене виходить добре, тісто слухається, – розповідає Андрій Запорожець. – Прийшов, бо хочу допомогти тим, хто нас захищає. Ліплю і думаю, аби нагодувати смачно наших воїнів ЗСУ, які зараз воюють проти загарбників. Аби ситі та здорові вони мали силу звільняти наші території і наближати перемогу України».

За інформацією пресслужби Черкаської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *