Немає жодних підстав: у міськраді відреагували на петицію про відставку Бондаренка

Петиція, в якій міського голову Черкас Анатолія Бондаренка просять скласти свої повноваження, зібрала необхідну кількість голосів. Тепер її мають розглянути на сесії міської ради.

Про це пише «Про все».

У підготовленому проєкті рішення пропонується не підтримати петицію.

Зокрема, у пояснювальній записці зазначено, що порядок дострокового припинення повноважень міського голови визначений статтею 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Частиною 1 зазначеної статті передбачено, що повноваження сільського, селищного, міського голови, вважаються достроково припиненими у разі:

1) його звернення з особистою заявою до відповідної ради про складення ним повноважень голови;

2) припинення його громадянства;

3) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;

набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, яким накладено стягнення у виді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, що пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;

набрання законної сили рішенням суду про визнання його активів або активів, набутих за його дорученням іншими особами або в інших передбачених статтею 290 Цивільного процесуального кодексу України випадках, необґрунтованими та їх стягнення в дохід держави;

4) відкликання з посади за народною ініціативою;

5) визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення таким, що помер;

6) його смерті.

– Жодна із зазначених підстав для дострокового припинення повноважень міського голови наразі не має місце, що свідчить про відсутність підстав для дострокового припинення повноважень міського голови, – йдеться у записці.

Стосовно корупційних дій, про які повідомляє автор петиції у пояснювальній записці вказують, що міський голова Анатолій Бондаренко не притягувався до відповідальності за корупційні порушення та не внесений до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

– Щодо будівництва, використання земельних ділянок та розподілу бюджетних коштів. Відповідно до частини 3 статті 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» містобудівні умови та обмеження надаються відповідними уповноваженими органами містобудування та архітектури на підставі містобудівної документації на місцевому рівні на безоплатній основі за заявою замовника. Таким уповноваженим органом є департамент архітектури та містобудування, а не міський голова, отже і відповідні документи, необхідні для здійснення тієї чи іншої забудови надаються саме зазначеним департаментом. В свою чергу виділення земельних ділянок чи розподіл бюджетних коштів на різні цілі, зокрема на капітальні ремонти, а також фінансування Збройних сил України здійснюється міською радою, шляхом ухвалення відповідного колегіального рішення. Для прикладу, міська рада виділяє кошти для співфінансування Збройних сил України лише на підставі надходження відповідних звернень від органів державної влади, військових частин тощо. Тобто міський голова не наділений повноваженнями одноособово ухвалювати рішення стосовно зазначених вище питань, – зазначено в пояснювальній записці.

Фото з мережі інтернет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *