Реконструювати набережнну Дніпра та зробити її популярним місцем відпочинку хочуть у Черкасах

Реконструювати ділянку набережної Дніпра від вул.Козацької до вул.Сержанта Жужоми та зробити її популярним та привабливим місцем відпочинку хочуть у Черкасах. Проєкт, виконаний ТОВ «СБМ Студіо» на замовлення департаменту архітектури та містобудування, обговорили на засіданні архітектурно-містобудівної ради.

Його присутнім представила авторка, архітектора з Харкова Ольга Клейтман. За задумом, на набережній не має бути багатоповерхової забудови, натомість на проєктній ділянці пропонується створити зону для відпочинку і рекреації як місцевих жителів, так і туристів.

«Ми розробляли проєкт із найменшим впливом на природу, що є сучасною європейською тенденцією. Планується використання натуральних матеріалів і природного ландшафту. На набережній пропонуємо розмістити як зони для сімейного відпочинку, так і для дитячого, молодіжного. Крім того, це місце має бути цікавим у різні пори року і мати низку «магнітів», які притягуватимуть різні категорії людей», – розповіла Ольга Клейтман.

Серед іншого, там планується розмістити екстрим-парк, зони для пікніків, пляжі, прогулянкові стежки, спортивні майданчики, табір для пластунів, концертний майданчик на воді, зони релаксу. Планується з’єднати піщану косу із берегом двома містками.

Під час обговорення присутні архітектори та дизайнери висловили свої зауваження до проєкту. Наголошували на необхідності передбачити проїзд для службового і рятувального транспорту, паркувальні майданчики для відпочивальників, забезпечення цієї зони відпочинку питною водою і каналізацією, обладнати місточки поручнями для безпеки, врахувати питання інклюзивності та ін. Також потрібно вирішити питання цвітіння води у літній період.
«Проєкт цікавий з тієї точки зору, що розроблений людьми зі свіжим поглядом, не заангажованими місцевими проблемами. Проти загальної концепції зробити цю зону відпочинковою ніхто не заперечив. Пора вже нам наважитися на реалізацію цих задумів», – зазначив архітектор Микола Упир.

«Ця територія має великий рекреаційний потенціал, яким наше місто практично не користується. Тому потрібно вже переходити від слів до справ і зробити черкаську набережну справжньою перлиною Дніпра», – зауважив присутній на засіданні депутат міської ради Роман Діскант.

Присутні також висловили думку, що проєкт можна постійно розвивати і наповнювати новими і новими цікавинками та змістами. Свої пропозиції висловив і директор департаменту архітектури та містобудування Артур Савін. На його думку, тут не вистачає головного об’єкту, який би став візитівкою цієї паркової зони. До цього потрібно застосувати креативний підхід.

«Однією із засад стратегії розвитку нашого міста є те, що Черкаси – це місто води. Представлений проєкт якраз і лежить у площині її реалізації. Втілюючи цю концепцію ми будемо рухатися у правильному напрямку», – підкреслив Артур Савін.

Зрештою архітектурно-містобудівна рада підтримала цей проєкт реконструкції набережної із зауваженнями.

«Повномасштабна війна внесла свої корективи у наші плани розвитку Черкас і відпочинково-рекреаційних зон зокрема. Проте ми від них не відмовляємося. Переконаний, що після української перемоги ми обов’язково їх реалізуємо, і наше місто стане ще кращим і привабливішим», – прокоментував міський голова Анатолій Бондаренко.

За інформацією пресслужби Черкаської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *