Коли електронні посвідчення водія та свідоцтва про реєстраціє ТЗ витіснять паперові? -Пояснюють черкаські фахівці

Що таке Е-посвідчення водія та Е-свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу? Детальні роз’яснення про це журналісту «City News» надали працівники пресслужби РСЦ ГСЦ МВС в Черкаській області.

 Українці вже звикли до цифрових документів. Вони активно використовують їх у повсякденному житті. Цифрові копії посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, які підтягуються в Дію, зокрема, дають право керувати транспортними засобами.

А нещодавно, в Україні з’явилася ще одна нова опція. Тепер, посвідчення водія або свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу в застосунку Дія не просто стає рівнозначним до фізичних документів, а може повністю їх замінювати.

Тобто, з’явилося Е-посвідчення водія та Е-свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу без виготовлення на пластиковому бланку.

Ці документи за принципом digital first можуть бути єдиними наявними у водія та власника транспортного засобу. Тобто, фізичних пластикових відповідників ці чинні в Україні документи можуть і не мати.

Коли це станеться?

Оформлення електронних свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів буде на практиці реалізовано при запуску перереєстрації транспортного засобу онлайн у застосунку Дія та через Електронний кабінет водія. Тобто, у вересні 2023 року, як анонсував міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.

Де можна буде використовувати Е-посвідчення водія та Е-свідоцтво про реєстрацію транспортних, засобів?

На всій території України. Міжнародне законодавство у сфері дорожнього руху, пока не регулює використання цифрових документів.

Україна стала першою країною у світі, де можна використовувати лише електронний документ без використання пластику.

Кабінет міністрів України прийняв зміни до двох постанов, які регулюють отримання посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів. Ще 14 грудня 2022 року Постанова №1299 набула чинності й законодавчо стало дозволено, але на практиці ще не було реалізовано таке право. Зараз же Міністерство цифрової трансформації, Головний сервісний центр МВС, ДП «ІНФОТЕХ» вже доклали всіх зусиль, аби запустити процес отримання Е-посвідчення водія.

Тобто, у кожного українського водія є вибір між отриманням документа:

– із оформленням тільки електронних варіантів документів, які дають право керувати транспортними засобами;

– чи з оформленням традиційних пластикових бланків посвідчень водія, копії яких також підтягуються в застосунок Дія та Електронний кабінет водія.

Електронні варіанти документів — Е-посвідчення водія та Е-свідоцтво про реєстрацію транспортних засобів, стануть повноцінною альтернативою пластикових документів і громадяни зможуть зекономити не сплачуючи за бланкову продукцію.

Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук. Відповіді на найпоширеніші питання можна знайти на сайті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *