Понад 310 тисяч електронних рецептів на «Доступні ліки» виписали цьогоріч в Черкаській області

Понад 310 тисяч електронних рецептів на «Доступні ліки» виписали цьогоріч в області. За цим показником Черкащина – з-поміж лідерів в Україні. Цю послугу нині беруться максимально наблизити для жителів сільської місцевості. Про плани з розвитку програми реімбурсації «Доступні ліки» розповіла голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак на брифінгу в медіацентрі ОВА.

За її словами, Національна служба тісно та якісно співпрацює з Черкащиною та має підтримку з боку обласної влади. Зокрема, і в питанні розширення мережі аптечних закладів, де можна придбати ліки за програмою реімбурсації. Таких нині в області понад півтисячі.

– Важливо, аби кожен українець, який потребує ліків, знав про таку можливість та міг отримати їх за програмою реімбурсації недалеко від дому, – наголосила Наталія Гусак. – Попри воєнний стан, ми продовжуємо розширювати програму «Доступні ліки». Минулоріч ми додали до переліку препарати з лікування хвороби Паркінсона та хронічного обструктивного захворювання легень, цього року – імуносупресивні, які необхідні для тих, хто отримує терапію після трансплантації. У серпні список поповнили тест-смужки для визначення рівня глюкози в крові та знеболювальні для паліативних хворих.

Наразі програма містить 500 найменувань ліків. Водночас лише 30% загальної кількості виписаних рецептів закрили саме у сільській місцевості. Саме тому необхідно налагоджувати тісну співпрацю з місцевою владою, переконана Наталія Гусак.

– Наші постійні стреси, відкладені проблеми зі здоров’ям даються взнаки, – додала вона. – Лише цього року захворюваність на інсульт зросла на 16%. Тому, попри виклики сьогодення, ми продовжуємо наші профілактичні програми, однією з яких і є «Доступні ліки». За нею, пацієнти можуть отримати, приміром, ліки від серцево-судинних захворювань безоплатно або з невеликою доплатою. Турбота за здоров’я має бути основним організаційним моментом у роботі сімейних лікарів і керівників медустанов на місцях.

Програму реімбурсації в області почали втілювати з 2019 року. Відтоді тут працюють над розширенням мережі закладів, де пацієнти можуть отримати «Доступні ліки», зауважив начальник ОВА Ігор Табурець.

– Наразі 79 аптечних закладів різних форм власності беруть участь у програмі реімбурсації, – розповів він. – Зокрема, і наша «Фармація». Аптечні заклади в області, що беруть участь у програмі, мають відповідне маркування. Тут можна отримати ліки від найпоширеніших захворювань за електронним рецептом: або безоплатно, або з невеликою доплатою.

За інформацією пресслужби Черкаської ОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *