У Черкасах вперше покажуть інклюзивне кіно

Кіно для людей з вадами зору та слуху почнуть демонструвати у Черкасах у кінотеатрі «Україна». Людям з особливими потребами покажуть спортивну драму «Пульс».

Про це повідомили на сторінці департаменту освіти та гуманітарної політики міської ради.

Не так давно у прокат в Україні вийшла вітчизняна кінострічка про українську паралімпійську чемпіонку Оксану БОТУРЧУК, що має назву «Пульс». За сюжетом фільму головна героїня, внаслідок автомобільної аварії майже втрачає зір, але завдяки наполегливій праці все ж потрапляє на Паралімпіаду. Черкаські глядачі вже мали нагоду переглянути стрічку, яку демонстрували у кінотеатрі «Україна». А незабаром її перегляд стане доступним і для людей з вадами зору та слуху.

Творці кінокартини використали унікальні надсучасні технології, щоб створити версію, що є доступною для максимально широкого кола глядачів, і у тому числі людей з вадами зору та слуху. Для осіб з вадами зору до стрічки був зроблений звукоопис, – усний опис того, що відбуваються на екрані. А для осіб з вадами слуху – розгорнуті субтитри, які описують звуки.

Як зазначила директорка кінотеатру «Україна» Валентина СЛУЦЬКА, найприємніше те, що старт кіно для цих особливих категорій людей відбудеться саме у Черкасах, у кінотеатрі «Україна», адже це єдиний у Черкасах комунальний кінотеатр. Він належить громаді Черкас і окрім звичайних завдань, які стоять перед будь-яким кінотеатром, він ще й виконує соціальні функції. За осанні роки у тут реалізували не один соціальний проект і на цьому зупинятись не збираються.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *