У Черкасах судитимуть митрополита московської церкви, який виправдовував російську агресію

У Черкасах перед судом постане митрополит упц (мп), керівник Черкаської єпархії церкви упц (мп), якому СБУ повідомила про підозру за виправдовування російської агресії.

Про це журналісту «City News» повідомила пресслужба УСБУ в Черкаській області.

Слідчі органи СБУ зібрали вичерпну доказову базу.  Клірику упц (мп) інкримінують виправдовування російської агресії та розпалювання міжконфесійної ворожнечі.

– Саме за вказівки керівника єпархії з 2020 року було «модернізовано» відомчий сайт. Його створили за шаблоном рпц, з використанням російського програмного забезпечення. Здійснюючи постійне адміністрування через підпорядкованого представника єпархії, митрополит наповнював сторінки деструктивним контентом з прокремлівських інтернет-ресурсів, де відкрито виправдовують збройну агресію рф та воєнні злочини російських військових. Сайт мав відкритий доступ для користувачів, а також можливість переходити за посиланнями на пропагандистські російські сторінки рпц. За даними розслідування, клірик також у публічних висловлюваннях серед священнослужителів і вірян, в офіційних коментарях поширював заклики, що порушують рівноправність громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності та переконань, – зазначили у пресслужбі УСБУ в Черкаській області.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки з початку цього року повідомили митрополиту про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

ч.1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);

ч.2 і ч.3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Обвинувальний акт направлено до суду. Заходи з викриття та розслідування проводили співробітники СБУ в Черкаській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *